Топ Вести

Металург од прв шешир ќе ја чека ждрепката за групната фаза

20.06.2018 14:59
slajder_najava_za_vaker_tun_skopje_resize

Металург е ставен меѓу двете најсилни екипи кои ќе бидат дел од групите “Ц“ и “Д“. Нашиот клуб, заедно со Висла Плоцк, е ставен во првиот шешир при извлекување на ждрепката за групната фаза и ќе биде носител на една од овие две групи. Тоа е навистина големо признание и го одразува респектот што го има ЕХФ кон Металург.

Ждрепката за групната фаза ќе се одржи на 29 јуни во седиштето на ЕХФ во Виена, со почеток во 12.30 часот.

165687-od-prv-sheshir-vo-elitata-vardar-i-metalurg-nositeli-vo-presret-na-zhdrepkata-za-lsh

Во посилните групи “А“ и “Б“ носители се Вардар и ПСЖ.

2

Прочитано 46 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 2 =