Металург отпатува за Данска

05.10.2018 20:55
_DSC0024_resize

Металург отпатува за Данска, каде в недела ќе го одигра натпреварот од четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Силкеборг.

Металург вечерва лета за Истанбул, од каде утре околу пладне ќе замине за Билунд (Данска).

Средбата со екипата на Солкеборг ќе се одигра во “ЈИСК Арената“ во Силкеборг, сала со околу 2500 места.

Фото:

Прочитано 401 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 3