Металург подготовките за вториот дел од сезоната ќе ги заврши во Стара Пазова

13.02.2020 13:23
DAR_2884_resize_resize

Металург продолжува со подготовките за вториот дел од сезоната.

Завршната фаза од подготовките Металург ќе ги помине во Спорскиот центар на Фудбалскиот сојуз на Србија во Стара Пазова, каде ќе престојува од 17 до 22 февруари.

Во склопот на овие подготовки се планирани и две пријателски средби.

На 18 февруари во Нови Сад ќе играме со Војводина, а на 20 февруари во Нашице ќе се сретнеме со екипата на Нексе.

Фото:

maxresdefault_resize

Прочитано 232 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 0