Металург повторно е дел од Лигата на шампионите

18.06.2018 18:07
941437_596255623718965_202589360_n

Прекрасни вести стигнаа од Глазгов, од каде пред малку стигна решението на Извршната Комисија на ЕХФ според кое Металург и оваа сезона ќе биде дел од Лигата на шампионите.

Металург повторно ќе биде сместен во една од послабите групи “Ц“ или “Д“, а ждрепката за групната фаза е закажана на 29 овој месец.

.

Еве кои екипи ќе бидат дел од Лигата на шампиоите:

Групи “А“ и “Б“: ПСЖ, Вардар, Киелце, Пик Сегед, Фленсбург, Барселона, Скјерн, Мешков Брест, ППД Загреб, Мотор Запорожје, Кристијанштад, Цеље ПЛ, Р.Н.Левен, Веспрем, Нант и Монпелје.

Групи “Ц“ и “Д“: Адемар Леон, Спортинг Лисабон, Елверум, Бешикташ, Вакер Тун, Чеховски Медведи, Динамо Букурешт, Татран Прешов, Кокс, Висла Плоцк, Силкеборг и Металург.

.

VCL1819_Map_Clubs_2_resize

Прочитано 436 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 8 =