Металург пристигна во Струга, сите тестови на нашите ракометари се негативни

11.08.2020 16:54
DAR_5568_resize

Металург вчера ги тестираше своите ракометари на коронавирус и сите тестови се негативни. Со тоа е исполнет и последниот услов за наш настап на 48. издание на турнирот во Струга, кој од утре па се до недела ќе се игра на теренот кај “Женската“ плажа.

Металург предмалку стигна во Струга и веќе се смести во прекрасниот хотел “Дрим“.

Металург на турнирот во Струга е сместен во групата “Б“ заедно со Еурофарм Пелистер, со Прилеп и со Струга, а првиот меч ќе го одигра против битолчани утре со почеток од 21.15 часот.

Еве го и променетиот распоред на натпреварите:

staatnica-nova-za-struski-2020_resize

Сите натпревари на Металург ќе можат да се проследат на Спортскиот канал МТВ 3.

Од строгите мерки и протоколи за издвојување е забраната за користење на соблекувалните и дезинфицирање на теренот после секој натпревар. Олеснување за организаторите е играњето на отворено игралишите „Горан Попоски-Бабец“ и одлуката на дел од клубовите да патуваат во Струга за играње на мечеви, без спиење во сместувачките капацитети.

Прочитано 302 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 3