МЕТАЛУРГ ПРОКНИЖИ НОВИ БОДОВИ

12.04.2012 22:24
DSC_0250_resize

Металург продолжи со настапите во домашниот плеј оф. Денес е извојувана победа над солидниот состав на Тинекс Пролет со резултат 20:12, полувреме 11:8.

Металург го одигра натпреварот со онолку сили колку што е потребно за победа. Иако во добар дел средбата изгледаше израмнета и рамноправна тоа сигурно не може да ги залажи добрите познавачи на ракометот.

Домашната екипа одлично го искористи својот потенцијал и се повеќе се етаблира како трета по квалитет екипа во Македонија.

РК Тинекс Пролет – РК Металург   12:20  (8:11)

РК Тинекс Пролет: Мисовски, Грчевски, Ѓоргиевски, Димовски, Илиевски 4, Апостоловски, Ролевски 1, Серафимовски, Петрушевски 2, Тотиќ, Цветковиќ, Беловски, Николиќ 1, Печенковски и Спасовски 4.    Седмерци: 2/4.     Исклучувања: 2 минути.

РК Металург: Станиќ, Ангелов, Левов, Маџовски, Наумовски, Георгиевски, Марковиќ 7, Козлина, Манасков 2, Миркуловски 3, Маркоски 2, З.Мојсоски 1, Н.Мојсовски 5, Стоилов, Стојчевски и Јоновски.    Седмерци: 5/5 (Марковиќ).    Исклучувања: 4 минути.

Судии: Карбеска Силвана и Марија Илиева од Скопје.

Делегат: Начевски Драган од Скопје.

Фотогалерија:

Прочитано 366 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 4