Металург против МРК Куманово во првото коло на националниот Куп

15.02.2021 13:39
kup1-938x535_resize

Денеска, во просториите на РФМ, беа одредени паровите за првото коло во националниот Куп. Во ова коло ќе гледаме пресметки меѓу суперлигашите и тимовите од Првата македонска лига. Металург ќе му гостува на тимот на МРК Куманово, додека Металург РА ќе и биде домаќин на екипата на Радовиш.

Натпреварите се закажани за 24. и 25. февруари и ќе се игра само еден меч. Победниците од овие дуели ќе формираат четири четврт-финални групи чии мечеви се закажани за периодот од 31. март до 1. април, додека фајнал-форот ќе се игра од 21. до 23. мај.

Двојки:

РК Партизан 2016 Спорт – Голден Арт КЛ 7

РК Преспа 2015 – РК Струга

РК Еурофарм Пелистер 2 – Јехона

РК Металург РА – РК Радовиш

РК Пролет 62 – ГРК Борец

МРК Куманово – РК Металург

РК Астраион Хендбол – РК Македонија ЃП

РК Кичево 2020 – РК Бутел Скопје

РК Прилеп – РК Аеродром

РК Вардар 1961 – РК Текстилец

РК Младост 1977 – РК Скопје 2020

РК Риниа М – РК Работнички

РК Еурофарм Пелистер – РК Вардар Неготино

РК Шампион – ГРК Тиквеш

РК Делчево Вардар – ГРК Охрид

РК Јуниор К.В – РК Драчево

Прочитано 132 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 0