МЕТАЛУРГ РЕЛАКСИРАНО ТРЕНИРА ВО ИВАНИЌ ГРАД

19.04.2012 10:22
1010_resize

Шампионот на Македонија, екипата на Металург продолжува со тренинзите во Иваниќ Град. Тренираат релаксирано и се подготвуваат за натпреварот со Вардар ПРО во четврток, 26 април. Непријатните настани од Загреб се зад нас, ракометарите ги согледаа своите грешки и нестрпливо чекаат за да го дадат својот одговор на прашањето кој е најдобар ракометен колектив во Македонија.

Металург се враќа во Скопје утре навечер.

Прочитано 621 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 3