Металург се враќа дома

10.03.2016 13:37
4_resize

Металург ги заврши своите зимски подготовки во Пореч и, по утринскиот тренинг, тргна за Скопје.

Подготовките се повеќе од успешни и беа крунисани со три победи во исто толку одиграни пријателски средби, против Изола (35:23), против Пореч (19:14) и против Замет (25:22).

Металург во Скопје ќе пристигне околу полноќ.

Фото:

Прочитано 796 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 18