Металург свикува прес-конференција

27.09.2018 12:22
2_resize

Почитувани,

РК Металург ве кани на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург –  РК Татран Прешов од третото коло на Лигата на шампионите. Овој натпревар ќе се одигра в недела, 30.09.2018 г., со почеток во 17.00 часот, во СЦ “Jане Сандански“ (поради одржување на Саемот за мебел во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“).

Прес-конференцијата ќе се одржи в петок, 28.09.2018 г., со почеток во 12.00 часот,  во СЦ “Jане Сандански“.

Со почит,

РК Металург

Прочитано 189 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 2