МЕТАЛУРГ СВИКУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

16.10.2013 10:06
MJI_11027

za tekst

Почитувани,

Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 17.10.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот  од четвртото коло од Лига на шампионите, меѓу екипите на Металург и на Динамо Минск (Белорусија). Прес-конференцијата ќе се одржи  во конгресната сала на СЦ Борис Трајковски, со почеток во 12.30 часот.

Натпреварот ќе се одигра на 20.102013 година (недела), со почеток во 18 часот, во СЦ Борис Трајковски – Скопје.

Благодариме на соработката.

Спортски поздрав,

Ракометен клуб Металург

Прочитано 825 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 3 =