Металург свикува прес-конференција

05.09.2018 11:30
2_resize

Почитувани,

РК Металург ве поканува на прес-конференција по повод натпреварот од третото коло на СЕХА-лигата меѓу екипите на РК Металург и на РК Нексе од Нашице. Овој натпревар ќе се одигра в недела, 9 септември, со почеток во 20.15 часот, во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“.

Прес-конференцијата ќе се одржи в петок, 7 септември, со почеток во 12.00 часот, во прес-салата на  ВИП Арена СЦ “Борис Трајковски“.

Со почит,

РК Металург

Прочитано 421 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − = 1