Металург свикува прес-конференција

31.10.2018 11:43
GIL_2098_resize

Почитувани,

РК Металург ве поканува на прес-конференција по повод натпреварот меѓу екипите на РК Металург и на Чеховски Медведи, во рамките на шестото коло на Лигата на шампионите, што ќе се одигра в недела, 04.11.2018 година, во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“. Средбата ќе се игра со почеток во 17 часот.

Прес-конференцијата ќе се одржи в петок, 02.11.2018 година, со почеток во 12 часот, во прес-салата на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“.

Со почит,

РК Металург

Прочитано 183 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 6