Металург утре и гостува на екипата на Еурофарм Работник

07.05.2019 14:59
MJI_7702_resize_resize

Утре и задутре се игра комплетното седмо коло од плеј-офот на првенството на Македонија во кое Металург ја игра најважната средба во досегашниот тек на првенството. Гостуваме во Битола кај екипата на Еурофарм Работник, во борба за второто место на шампионатот. Еурофарм Работник има огромни +7 од првата средба која се одигра во Автокоманда и која заврши со резултат 25:32 (12:13).

Средбата ќе се одигра во СС “Боро Чурлевски“ во Битола, а судии ќе бидат скопските арбитри Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, додека делегат ќе биде Камер Металари од Скопје.

.

Распоред на 7. коло:

08.05.2019 г., 18.30 часот:  РК Еурофарм Работник – РК Металург

08.05.2019 г., 18.30 часот:  РК Бутел – РК Пелистер

09.05.2019 г., 19.30 часот: РК Тинекс Пролет – РК Вардар

.

Моментална табела:

П Екипа Н П Р И Б
1 Еурофарм Раб. 5 4 0 1 12
2 Металург 6 4 0 2 12
3 Вардар 3 3 0 0 9
4 Пролет 62 6 2 0 4 6
5 Бутел Скопје 5 1 0 4 3
6 Пелистер 5 1 0 4 3

.

Прочитано 327 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 4 =