Топ Вести

МЕТАЛУРГ ВЕЧЕРВА ГО ДОЧЕКУВА ПРИЛЕП

22.05.2015 12:14
Vardar-Metalurg-OD-IGRA-25.04-36_resize

za tekst

Македонскиот шампион денеска ја игра средбата од седмото коло на македонскиот плејоф. Во Автокоманда ќе ја дочекаме екипата на Прилеп, која веќе ја совладавме на гостински терен со резултат 24:18 (12:10).

Овој натпревар е закажан со почеток во 18.30 часот, а влезот е слободен за сите заинтересирани.

Прочитано 561 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 14