МЕТАЛУРГ ВО 1 МАКЕДОНСКА ЛИГА

29.11.2011 00:55
3.Osnivackiot tim 1971 g._resize

Сезоната 1972/73, Металург ја завршува на второ место во 2 Македонска лига, веднаш зад Повардарие од Неготино и се пласира во 1-та Македонска лига, во која почнува да настапува во сезоната 1973/74.

Еве и неколку резултати, што Н.Богдановски, ги забележа во својата тетратка:

Охрид – Металург             29:16

Металург – Кале               18:18

Повардарие – Металург     27:22

Металург – Партизан Гев.  18:12

Фото:

Прочитано 229 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 3