Металург во Цирих ја имаше поддршката на македонските иселеници

29.09.2020 21:19
metalurg-so-makedoncite5

По херојска борба, ракометарите на Металург го издржаа притисокот во “Саалспортхале“ арената и остварија резултат кој не води во групната фаза на Лига Европа.

Во текот на целата средба ја имавме поддршката на триесетина наши иселеници во Швајцарија, кои на моменти ја надвикуваа домашната публика. Меѓу нашите навивачи беше и македонскиот репрезeнтативец Мартин Поповски, кој летово од екипата на Пролет се пресели во швајцарскиот прволигаш Амичитија.

metalurg3_resize

Прочитано 382 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 2 =