Металург во десетте топ-фаворити во ЕХФ Купот

30.08.2019 11:22
68539739_501453657269448_2758238996902445056_n_resize1

ЕХФ ги објави десетте фаворити во ЕХФ Купот, кои, спред ЕХФ, ќе имаат главна улога во претстојната сезона на ова второ по квалитет европско натпреварување.

Учеството и игрите на Металург во преходните осум сезони во Лигата на шампионите не се заборавени, па ЕХФ очекува од нашиот клуб добра презентација и во ЕХФ Купот.

.

Топ 10 фаворити се:

10. Металург (Македонија)
09. Татабања (Унгарија)
08. Шамбери (Франција)
07. Холстебро (Данска)
06. Малзунген (Германија)
05. Сјкерн (Данска)
04. Магдебург (Германија)
03, Фуксе Берлин (Германија)
02. Нант (Франција)
01. Рајн Некар Ловен (Германија)

Прочитано 270 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 6