Металург во плеј-офот тргнува со домашниот натпревар со Пелистер

19.03.2019 13:26
GIL_5596_resize_resize

Во канцелариите на РФМ денеска се извлечени редните броеви на екипите и формиран е распоредот во плеј-оф и во плеј-аут фазите.

Металург својот прв натпревар ќе го одигра во Автокоманда, а наш прв противник ќе биде екипата на Пелистер. Во рамките, пак, на второто коло повторно ќе играме во Автокоманда, но овој пат против екипата на Еурофарм Работник. Големото градско дерби, со екипата на Вардар, како и повеќе пати во минатото, ќе се игра во рамките на 5. и на 10. кола.

.

Плеј-оф:

Редни броеви:

РК Металург   1

РК Еурофарм Работник   2

РК Тинекс Пролет   3

РК Бутел   4

РК Вардар   5

РК Пелистер   6

.

Распоред на првото коло (23/24 март):

РК Металург – РК Пелистер

РК Еурофарм Работник – РК Вардар

РК Тинекс Пролет – РК Бутел

.

Натпреварите на Металург:

Коло 01:  РК Металург – РК Пелистер

Коло 02:  РК Металург – РК Еурофарм Работник

Коло 03:  РК Тинекс Пролет – РК Металург

Коло 04:  РК Металург – РК Бутел

Коло 05:  РК Вардар – РК Металург

Коло 06:  РК Пелистер – РК Металург

Коло 07:  РК Еурофарм Работник – РК Металург

Коло 08:  РК Металург – РК Тинекс Пролет

Коло 09:  РК Бутел – РК Металург

Коло 10:  РК Металург – РК Вардар

.

Плеј-аут:

Редни броеви:

РК Охрид   1

ГРК Борец   2

РК Радовиш   3

РК Струга   4

РК Вардар Јуниор   5

РК Прилеп   6

.

Распоред на првото коло:

РК Охрид – РК Прилеп

ГРК Борец – РК Вардар Јуниор

РК Радовиш – РК Струга

Прочитано 372 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 6