Металург во полуфиналето во Купот на Македонија ќе се сретне со екипата на Бутел

03.05.2019 15:27
_DSC0011_resize

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција.

Фајналфор-турнирот во машка и женска конкуренција ќе се игра во Спортската сала „Куманово” во период од 09 до 11 мај.

Полуфиналните натпревари во машка конкуренција ќе се одиграат во петок, додека финалето е закажано в сабота.

.

Распоред:

Полуфинале:

10.05.2019 г., 17.00 часот:   РК Металург – РК Бутел Скопје

10.05.2019 г., 20.00 часот:  РК Вардар – РК Еурофарм Работник

Финале:

11.05.2019 – 20.00 часот

Прочитано 172 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 5 =