MЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

19.11.2014 12:10
GIL_7090_resize_resize

za tekst

Почитувани преставници на медиумите,

Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден  20.11.2014 година (в четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од шестото коло на Велукс ЕХФ Лигата на шампионите, меѓу екипите на РК Металург и на Натурхаус Ла Риоха. Прес-конференцијата ќе се одржи во конгресната сала на СЦ Борис Трајковски, со почеток во 12 часот. Натпреварот ќе се одигра на 22.11.2014 година (в сабота), со почеток во 19 часот, во СЦ Борис Трајковски – Скопје.
По прес-конференцијата ќе можат да се подигнат и акредитациите за овој натпревар.

Благодариме на соработката.

Прочитано 1.634 пати

(1) Коментар

  1. Bravo,bravo, no lucno ne sum zadovolen od svirkanjeto na nekoj od publikata kon poedini licnosti sekoj klub ima podemi I padovi no sekogas treba da se dade prava porska I da se naviva korekno kon site Ajde da se napolni salata na site utakmici

Напишете коментар


− 6 = 0