METAЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА

02.12.2014 13:18
two-microphones-press-conference_header_resize

za tekst

Почитувани преставници на медиумите,

Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 04.12.2014 година (в четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од 8-тото коло на Велукс ЕХФ Лига на шампионите, меѓу екипите на РК Металург и на РК Мешков Брест. Прес-конференцијата ќе се одржи во конгресната сала на СЦ Борис Трајковски, со почеток во 12 часот. Натпреварот ќе се одигра на 06.12.2014 година (в сабота), со почеток во 19 часот, во СЦ Борис Трајковски Скопје.
По прес-конференцијата ќе можат да се подигнат и акредитациите за овој натпревар.

 

Прочитано 1.359 пати

(1) Коментар

  1. zadrzete go cervar i prodolzite kako porano pozdrav od ohrid

Напишете коментар


+ 4 = 11