МЕТАЛУРГ ЗАКАЖУВА ПРЕСКОНФЕРЕНЦИЈА

27.11.2013 15:32
lino

rk-metlurg-logo_final_resize

Почитувани,

Ракометниот клуб Металург ве информира дека на ден 28.11.2013 година (четврток) ќе одржи прес-конференција по повод натпреварот од седмото коло во Лигата на шампиоите, против швајцарскиот шампион, екипата на Вакер Тун. Прес-конференцијата ќе се одржи во конгресната сала на СЦ Борис Трајковски, со почеток во 12 часот.

Натпреварот ќе се одигра на 1.12.2013 година (недела), со почеток во 18 часот во СЦ Борис Трајковски во Скопје.

Благодариме на соработката.

Спортски поздрав,

Ракометен клуб Металург

Скопје 27.11.2013 г.

Прочитано 589 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 5