Металург замина за Австрија

21.02.2021 11:34
MJI_8449_resize

Металург продолжува со набиената агенда во Лигата на Европа и само еден ден по средбата со Чеховски Медведи, денеска замина за Австрија, каде во вторник не очекува средбата од деветото коло на групната фаза, против екипата на Фиверс. Ова ќе биде наш четврти натпревар во Лига Европа, за само девет дена. Меѓу другото, во овие девет дена патувавме во Полска, а сега и во Австрија.

Металург замина со автобус, но вечерва ќе преспие во Белград од каде утре ќе го продолжи патот до Виена.

Металург и на оваа средба ќе настапи ослабен, бидејќи во тимот ќе ги нема Златко Хорват, Милан Лазаревски, Велко Маркоски и Теодор Тодески.

Средбата ќе се одигра во “Спортхале Холгасе“ во Виена, со почеток во 20.45 часот.

Прочитано 239 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 1