МЕТАЛУРГ ЗАМИНА ЗА БАРСЕЛОНА

10.10.2013 13:45
1024px-Palau_Blaugrana_03_resize

za tekst

Денеска наутро екипата на Металург замина за Барселона.

Екипата замина во 9 часот, со летот за Истанбул, а потоа, во 12.35, продолжи за Барселона, каде треба да пристигне околу 16 часот.  Металург ќе биде сместен на пет минути од Камп Ноу, каде се наоѓа и прочуената “Блауграна“, спортскиот храм на Барселона. Вечерва Металург има и свој редовен тренинг.

Натпреварот се игра в сабота, со почеток во 16.15 часот.

nou-palau-blaugrana_resize

Прочитано 1.871 пати

(1) Коментар

  1. Metalurg e shampion

Напишете коментар


1 + = 7