МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА ВО ШВАЈЦАРИЈА

19.09.2013 22:26
Captutre_resize

za tekst

Утре наутро, Металург заминува во Швајцарија, каде в сабота го игра воведниот натпревар во новата сезона од Лигата на шампионите, против дебитантот во ова натпреварување, екипата на Вакер Тун. Металург во шест часот наутро лета на релација Скопје – Белград – Цирих, а од таму со автобус ќе допатува во Берн, каде што се игра средбата.  Попладне Металург има и термин за тренинг.

Нашата експедиција ќе биде сместена во хотелот “Бест Вестерн“.

Средбата Вакер Тун – Металург се игра в сабота, со почеток во 16.30 часот. ТВ-преносот од оваа средба ќе го реализира телевизија Алфа.

Прочитано 913 пати

(2) Коментари

  1. ke pobedime li, da ja turam li za 100evra dvojkaaaaaaa

Напишете коментар


5 − = 2