Милан Поповиќ е нов ракометар на Металург

21.06.2019 13:11
11226543_10206503434448385_2487755231528888889_n_resize

Црногорскиот репрезентативец Милан Поповиќ е првото засилување на Металург за новата сезона.

Поповиќ (29 г., 186 см., 82 кг.) потекнува од школата на Ловќен од Цетиње, а игра на позиција лево крило. Поповиќ во Металург доаѓа од редовите на Пелистер, каде одигра една сезона и беше најдобар играч на битолчани, со постигнати 174 гола.

Милан Поповиќ со Металург потпиша едногодишна соработка.

Прочитано 808 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 1 =