Мини-лига на Металург – регион Скопје: Табели по одиграно второ коло

10.03.2019 17:11
_DSC0009_resize

Вчера и денеска во Автокоманда се одигра комплетното второ коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје. Веќе по второто коло, на врвот на табелите се издвоија најдобрите.

.

Табели:

Машки 2004/5

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Тиквеш 2 2 0 0 20 13 +7 6
РК Металург 3 1 0 2 32 35 -3 3
ПГО 3 1 0 2 33 37 -4 3

Машки 2006/7:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Ре Медика 4 4 0 0 65 31 +34 12
Репро 21 3 2 0 1 41 28 +13 6
Кемпа 3 2 0 1 27 27 0 6
РЖ Институт 3 0 0 3 31 49 -18 0
Хандбал Старс 3 0 0 3 14 43 -29 0
Макаловски 0 0 0 0 0 0 0 0

Женски 2006/2007:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Нова Македонија 3 3 0 0 40 13 +27 9
Синалко 3 1 0 2 25 16 +9 3
Кожувчанка 2 0 0 2 1 37 -36 0

Машки 2008 и помали, група 1:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Тиквеш 1 4 4 0 0 66 18 +48 12
Факом 4 4 0 0 62 18 +44 12
Рено 4 2 0 2 39 42 -3 6
Хандбал Старс 4 2 0 2 25 40 -15 6
Весна Акумулатори 4 0 0 4 15 51 -36 0
Металург Јуниор 4 0 0 4 18 63 -45 0

Машки 2008 и помали, група 2:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Тиквеш 2 3 3 0 0 25 6 +19 9
Металург пионери 3 2 1 0 31 12 +19 7
Стоби 4 2 1 1 33 15 +18 7
Бетон 3 2 0 1 35 11 +24 6
Репро 1 3 1 0 2 16 21 -5 3
Металург кадети 4 1 0 3 26 37 -11 3
Хотел Бетон 4 0 0 4 6 70 -64 0

Женски 2008 и помали:

Екипи Натпр. Поб. Нер. Пор. Д.Гол П.Гол Г.Разл. Бод
Хандбал Старс 4 3 1 0 45 18 +27 10
Колибри 4 2 1 1 43 28 +15 7
Металург јуниорки 4 2 0 2 23 36 -13 6
ЖРК Металург 4 0 0 4 22 51 -29 0

.

 

Прочитано 522 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 3 =