МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД ТЕКСТИЛЕЦ

28.03.2015 20:18
_DSC0148_resize

za tekst

Младинците на Металург остварија лесна победа на гостувањето во Штип, каде домашниот Текстилец е совладан со резултат 31:24 (16:11). Нашите младинци не наидоа на посериозен отпор, водеа во текот на целата средба, на полувреме со пет гола предност, а најмногу со девет, при 23:14.

Најдобри кај нас беа Димитриоски, со девет гола, и Шилегов, со седум.

Текстилец – Металург 24:31(11:16)

Металург: Доневски, Реџиќ 2, Шулевски, Здравковски 4, Димитриоски 9, Илиевски 2, Стојменов 2, Шилегов 7, Петковски, Лембанов, Танкоски 5, Смилевски, Блажевски, Митревски, Лазаревски и Беќаровски.       Седмерци: 4/4

Прочитано 634 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 6