Топ Вести

MЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ СО ПОБЕДА ОД ВЕЛЕС

25.04.2015 15:14
_DSC0151_resize

za tekst

Младинците на Металург се вратија со победа од Велес, каде ја совладаа екипата на Борец, со резултат 43:31 (19:13).

Средбата помина во доминација на нашата екипа, која до средината на првото полувреме веќе водеше со 10:6, а на одмор замина и со +6, 19:13.

Ништо не се измени ниту во второто полувреме, во кое нашите младинци продолжија со зголемувањето на предноста, се до крајните +12, 43:31.

ГРК Борец – Металург  31:43 (13:19)

Металург: Блажевски, Петковски, Доневски, Шулевски, Стојковски 8, Здравковски 4, Димитриоски 6, Илиевски 3, Стојменов, Шилегов 9, Лембанов 2, Танкоски 3, Смилевски 4 и Лазаревски 4.    Седмерци: 2/3.     Исклучувања: 6 минути.

Прочитано 495 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + = 4