Моментална табела во групата “А“ од Лига Европа

23.12.2020 00:18
ehfel_meta-image1200x1200-002-610x320-610x320-610x320

Металург вечерва го одигра третиот натпревар, прв на домашен паркет, во групната фаза од Лига Европа и го освои својот прв бод.

До крајот на групната фаза имаме уште седум натпревари, четири на домашен терен (Висла Плоцк, Чеховски Медведи, Адемар Леон и Феникс Тулуз) и три на гостински терен (Висла Плоцк, Чеховски Медведи и Фиверс).

Се надеваме дека остатокот од сезоната ќе го одиграме во поинаква атмосфера и ќе имаме можност да покажеме многу повеќе и да освоиме уште бодови.

.

Моментална табела:

1. Висла Плоцк 4 4 0 0 113 : 100 13 8
2. Адемар Леон 5 2 3 0 158 : 147 11 7
3. Феникс Тулуз 6 1 2 3 169 : 173 -4 4
4. Фиверс 6 1 2 3 184 : 192 -8 4
5. Чеховски Медведи 2 1 0 1 59 : 58 1 2
6. Металург 3 0 1 2 94 : 107 -13 1

Прочитано 191 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − = 2