Моменталните табели во СЕХА-лигата по септемвриските натпревари

28.09.2019 23:35
67965594_1865502060219192_2367671988312342528_o_resize

Во СЕХА-лигата продолжува трендот средбите да се играат надвор од редоследот по календарот. Па така, некои екипи ги одиграа трите први кола, а некои одиграа натпревар од 5. коло, а ги одложија тие од второто.

.

Моменталните табели изгледаат вака:

Група “А“:

1. Мотор Запорожје 3 3 0 0 98:74 9
2. Вардар 3 2 0 1 95:80 6
3. Војводина 3 2 0 1 75:66 6
4. Татран Прешов 3 2 0 1 71:67 6
5. Нексе 3 0 0 3 72:81 0
6. Бејинг Спорт 3 0 0 3 63:106 0

Група “Б“:

1. Веспрем 3 3 0 0 90:78 9
2. Еурофарм Работник 2 2 0 0 66:50 6
3. Мешков Брест 2 1 0 1 62:52 3
4. ППД Загреб 2 1 0 1 56:61 3
5. Металопластика 2 0 0 2 46:60 0
6. Спартак Москва 3 0 0 3 76:95 0
Прочитано 74 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 9 =