Топ Вести

Мотор Запорожје го промовираше Жарко Пешевски: Металург засекогаш ќе остане во моето срце

12.07.2018 14:31
MJI_6827_resize

Жарко Пешевски, кој во Металург мина 16 години, односно ја мина целата своја досегашна кариера, е промовиран во својот нов клуб – украинскиот Мотор Запорожје.

Мотор го претстави Жарко како големо засилување и ги наброја сите негови досегашни достигнувања.

Самиот Пешевски уште еднаш ја нагласи својата приврзаност кон Металург и во својата прва изјава за новиот клуб вели: “Металург засекогаш ќе остане во моето срце, но дојде време да направам нов чекор во кариерата. Се надевам дека следната сезона ќе биде успешна, како и претходната“.

.

pesevski-motor_resize

Прочитано 66 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 3 =