Топ Вести

На ЕХФ-шампионатот во Скопје утре се игра комплетното трето коло

22.07.2018 22:21
M20-EHF-Championship-MKD-GBR-20.07.2018-5479

На ЕХФ-шампионатот во Скопје утре се игра комплетното трето коло, а, по дводневна пауза, својот втор натпревар ќе го одигра и младинската репрезентација на Македонија. Наш утрешен противник е селекцијата на Италија, а Македонија на оваа средба повторно ќе има улога на јасен фаворит.

.

Распоред:

Група “А“:

12.00 ч.:  Белорусија – Литванија

14.00 ч.:  Фарски Острови – Финска

16.00 ч.:  Грција – Естонија

Група “Б“:

18.00 ч.:  Италија – Македонија

20.00 ч.:  Украина – Велика Британија

Прочитано 62 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 2 =