На ЕП 2020 станаа познати финалистите

24.01.2020 23:52

Епски натпревар одиграа селекциите на Хрватска и на Норвешка во првото денешно полуфинале. Средба што ќе се памети и ќе се прераскажува. По четири продолженија, или 80 минути игра, славеа ракометарите на Лино Червар.

Лино Червар и Хрватска сега ќе имаат можност да дојдат до единствениот златен медал кој им недостасува.

Во второто полуфинале, Шпанија немаше проблем со репрезентацијата на Словенија, иако и овде видовме драматична завршница.

.

Резултати:

Норвешка – Хрватска  28:29 (23:23, 10:12, 3:3, 2:3)

Шпанија – Словенија  34:32 (20:15)

Прочитано 251 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 11