Топ Вести

На кадетскиот ЕХФ-шампионат во Австрија е одиграно второто коло

12.08.2018 21:34
682_0x0

Вчера и денеска, на ЕХФ-шампионатот во Австрија е одиграно второто коло.

.

Резултати:

Група “А“:

Ирска – Црна Гора  8:49 (3:22)

Велика Британија – Чешка  12:33 (4:20)

Украина – Турција 36:36 (17:18)

Табела:

а

Група “Б“:

Бугарија – Холандија  20:29 (11:13)

Косово – Словачка  18:36 (6:22)

Латвија – Австрија  15:39 (6:19)

Табела:

б

Прочитано 21 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 6