На кадетското СП во Скопје познати се полуфиналните двојки, како и пласманот на репрезентациите од 9 до 24 места

15.08.2019 22:47
cropped-LOGO-NAJNOVO-2_resize

По денешните средби, на кадетското СП во Скопје станаа познати полуфиналните двојки. Најголемото изненадување на шампионатот, селекцијата на Португалија, ја нанижа својата седма едноподруго победа и го елиминира двојниот светски шампион – Франција. Португалија во полуфиналето ќе се сретне со селекцијата на Египет. Втората полуфинална двојка ја сочинуваат селекциите на Германија и на Данска. Полуфиналните средби на програмата се на 17 август.

Сите средби до крајот на првенството ќе се играат во арената “Борис Трајковски“.

.

Полуфинале:

17 август, 17.30 ч.:  Египет – Португалија

17 август, 20.00 ч.:  Германија – Данска

.

Познат е и пласманот на репрезентациите од 9 до 24 места:

Capture

Прочитано 81 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 1