НАТПРЕВАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ И НАТАМУ СО ХУМАНИТАРЕН БЕЛЕГ

04.03.2012 14:53
563222_424880634254590_2003809201_n_resize

Ракометниот клуб Металург Ве информира дека не очекуваат два натпревара во Регионалната ( СЕХА ) лига во ракомет.

РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ – РК БОСНА САРАЕВО (БИХ)

07.03.2012 година (среда)    почеток  18.00 часот     сала “Автокоманда“

РК БОСНА САРАЕВО (БИХ) – РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

08.03.2012 година (четврток)  почеток 16.00 часот   сала “Автокоманда“

Билетот важи за двата натпревари и  ќе чини 50 денари, а средствата собрани од влезниците ќе бидат искористени за лекување на нашиот другар, пријател, сосед и сограѓанин Благоја Ѓошев-Баже, еден од најверните навивачи на Металург.

НАВИВАЈ ЗА МЕТАЛУРГ – ПОМОГНИ МУ НА БАЖЕ!!!

Прочитано 1.006 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 7