НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ДЕНЕСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН

17.06.2014 01:13
hitportal-mojs2

za tekst

Средниот бек на Металург и на македонската репрезентација, капитенот на плавите од “Автокоманда“, Наумче Мојсовски, денеска го слави својот 34 роденден. Нека му е среќен и весел! На Наумче му посакуваме што побрзо да се врати на терен и да почне да ги полни мрежите на нашите противници.

                                                               РК Металург

Прочитано 1.159 пати

(2) Коментари

  1. СРЕКЕН РОДЕНДЕН МОЈ ДРАГ ПРИЈАТЕЛЕ. ДА СИ ЗИВ И ЗДРАВ ДОЛГИ ГОДИНИ, МНОГУ УСПЕХ НА ПРИВАТЕН И ПРОФЕСИОНАЛЕН ПЛАН.

  2. Sreken rodenden zveru :)))

Напишете коментар


6 − = 1