НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ Е ОПЕРИРАН И СЕ ЧУВСТВУВА ОДЛИЧНО

21.12.2013 01:27
photo(3)

rk-metlurg-logo_final_resize

Само што заврши оперативниот зафат врз коленото на Наумче Мојсовски, кој е опериран во клиниката на д-р Шенк, во австрискиот град Шраунс.

Операцијата помина во најдобар ред и Мојсовски одлично се чувствува. Во текот на утрешниот ден ќе имаме повеќе информации, изјава од нашиот ас и неколку фотографии.

Оваа вест сигурно ќе израдува огромен број на негови фанови, кои во текот на последните неколку дена ја преплавија редакцијата на нашиот сајт со коментари, прашања и добри желби.

Од името на Наумче Мојсовски на сите ви благодариме.

Прочитано 6.454 пати

(17) Коментари

 1. Сега уште да се опоρави и повтоρно да го гледаме овој ρазјаρен лав на теρените. Сега можам да одам миρно на спиење со оглед на тоа деκа оваа инфоρмација деκа е добρо ми беше потρебна, отκаκо дознав деκа е на опρеација. Ви благодаρам што κаκо сајт навρеме ажуρиρате. Голем поздρав до Мојсо, со тебе сме до κρај!

 2. Со лесно нека оди и опоравувањето ! Одамна не сум бил толку тажен за ова што му се случи на Номче, но истовремено одамна не сум бил толку среќен што толку народ застана зад нашиот ХЕРОЈ и ГО БОДРИ кога му е најтешко.
  ДА СИ ЖИВ И ЗДРАВ ЈУНАКУ !

 3. So sreka 😀

 4. Наумче,ти посакувам брзо и добро закрепнување.Мојсо,сите сме со тебе и голем поздрав од Дамјан [Охрид].

 5. PREKU TELEFON STAPIV VO KONTAKT SO NASIOT JUNAKN NAUMCE E OPERIRAN VCERA OKOLU 20 CAS VO DOBRA SOSTOJBA E I OPERACIJATA E USPESNA DA MU POZELIME DOBRO ZDRAVJE POZDRAV

 6. Само напред Наумче, ги обедини вистинските македонци !

 7. uzivaj legendo se ke bidi dobro

 8. IZDRZI majstore so tebe sme <3

 9. MOJSOO MAJSTOREEEEE… SEKAKO DEKA USPESNO KE BIDE,MORA.DA BIDE!!!! :) Denes davav izjava za Metalurg tv i mojata NOVOGODISNA PORAKA DO RAKOMETARITE BESE : NA SITE IM POSAKUVAM SE NAJDOBRO, A NA MOJSOVSKI BRZO OPORAVUVANJE!!! :) SO TEBE SME

 10. Fala Bogu nasiot MOJSO ke se vrati ziv i uste pozdrav……..Ajde Junaku!!

 11. so tebe sme vrati se pobrzo

 12. Мојсооо најбрзо што можесш опорави се !!!!!!

 13. Mojso majstore gospod e so tebe se ke bide ok ti si jak ciovek ke go nadmines i ovaaa pobrzo da ozdraves ti posakuvameeeeeeeeeee

 14. Naumce ti posakuvame pobrzo da zakrepnes i da bleskas na tereni kako i sekogas go mozes ti toa pozz

 15. Mojso brzo zakrepnuvanje ,isto i od Sinceto i cekam pak da ve gledame i navivame za vas najdobri ste ..poz

 16. Со лесно нека е.Да ни се вратиш на терен побрзо и уште посилен.
  Поздрав

 17. Mojso majstore drzh se

Напишете коментар


− 1 = 3