НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ НАПОЛНИ 32 ГОДИНИ

17.06.2012 14:29
metalurg shamberi D Andonovski_022_resize_resize

Денес роденден слави Наумче Мојсовски. Централниот и лев бек на Металург и македонската репрезентација и еден од најдобрите македонски ракометари денес полни 32 години.

На популарниот Мојсо му го честитаме личниот празник и му посакуваме долга и успешна спортска кариера, челично здравје и среќа и радост во животот.

                                                                                              Металург

 

Фото:

Прочитано 222 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + 7 =