НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ВО ИДЕАЛНИОТ ТИМ ПО ПРВАТА ПОЛОВИНА ОД ОСМИНАФИНАЛНАТА ФАЗА

18.03.2013 12:09
Naumce Mojsovski 6

По одигрувањето на мечевите од првата половина од осминафиналната фаза, ЕХФ ја објави идеалната постава, во која се најде и нашиот Наумче Мојсовски.

Идеален тим:

Лево крило:  Валур Сигурдсон (Кил)

Лев бек:  Борут Мацковшек (Целје)

Среден бек:  Наумче Мојсовски (Металург)

Десен бек:  Марцин Лијевски (Хамбург)

Десно крило:  Ханс Линдберг (Хамбург)

Пикер:  Матеј Габер (Горење)

Голман:  Роланд Миклер (Пик Сегед)

 

Прочитано 653 пати

(1) Коментар

  1. bravo naumceee

Напишете коментар


− 7 = 0