Топ Вести

Немања Обрадовиќ во конкуренција за најубав гол во СЕХА-лигата за февруари

04.03.2017 21:02
15541016_935110513258356_1767574325911532442_o

Левиот (среден) бек на Металург Немања Обрадовиќ се најде во изборот на СЕХА-лигата за најубав гол во месец февруари.

Покрај Обрадовиќ, во конкуренција се и Дарко Цингесар од ППД Загреб, Ведран Зрниќ од Нексе, Стипе Мандалиниќ од ППД Загреб и Јосип Чутура од Извиѓач.

Гласањето се врши на фб-профилот на СЕХА-лигата.

 

Прочитано 2 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 2 =