НОВ ПОРАЗ НА РЕ-МЕДИКА

13.05.2012 22:25
DSC_0404_resize

Никако да му тргне на тимот на Ре-Медика. Во третото коло ракометарите од оваа екипа се поразени од тимот на Бетон со резултат 11:6, полувреме 6:3. Овнарски кај победниците и Белински кај поразените беа најдобри стрелци со по три гола.

Ре-Медика – Бетон  6:11 (3:6)

Ре-Медика: Белински 3, Тодоровски, Трпевски 1, Стојковиќ 1, Андреска, Николоски, К.Божиновски, Китановски, Марковачев, Лиркова, М.Божиновски и М.Ристовска 1.          Тренер: Силвана Миленковиќ.

Бетон: Христов, Стојковски 1, Бошковски, Весов, Маџаров, Ниневски 1, Селамовски 2, Данчевски, Наковски 1, Бошков, Овнарски 3, Стојов, Дрндар, Серафимов 2, Брунчевиќ, Рајчин 1 и Ѓоргиевски.    Тренер: Никола Матлиевски.

Судија: Кристијан Павловски.

Делегат: Капсарева Михаела.

Лекар: Александра Стојановска.

Прочитано 186 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 9