НОВ РАКОМЕТАР ВО РЕДОВИТЕ НА МЕТАЛУРГ

17.05.2012 20:59
DSC_1082_resize

РК Металург потпиша 4-годишен договор со нов ракометар. Се работи за Горан Крстевски, еден од најперспективните млади ракометари во Македонија. Крстевски е роден 1996 година, висок е 194 см и игра на позиција централен и лев бек. Крстевски е пионерски и кадетски репрезентативец на Македонија и доаѓа од екипата на Младост од Ресен.

Фотогалерија:

Прочитано 5.379 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 16