НОВА МАКЕДОНИЈА СО 100 % ЕФЕКТ

14.05.2012 14:02
DSC_0456_resize

Момчињата од “Нова Македонија“ продолжуваат со својот победоносен од. Овој пат совладана е силната екипа на “Винарија Стоби“ со резултат 9:7 (5:1).

Првото полувреме ветуваше лесна победа на “новинарите“.Овој дел го добија со резултат 5:1. Меѓутоа, во второто полувреме ракометарите на “Винарија Стоби“ тргнаа многу поамбициозно и резултатски сосема се доближија до победниците. Сепак немаа сили и за целосен пресврт.

Винарија Стоби – Нова Македонија   7:9  (1:5)

Винарија Стоби: Георгиевски 1, Мијајлевски, Кузмановски 2, Митковски, Стефановски, Димитровски 1, Илијоски, Зајков, Пршевски, Стојановски, Јовевски 2, Наумовски и Саздовски.           Тренер: Никола Матлиевски.

Нова Македонија: Т.Стојановски, Петроски, Краљевски, Николевски, Стојковски, Босилковски, В.Тодоров, Атанасовски, И.Тодоров, Бошков и Н.Стојановски.      Тренер: Горан Стојков.

Судија: Кристијан Павловски.

Делегат: Капсарева Михаела.

Лекар: Александра Стојановска.

Прочитано 258 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 6