НОВИ БОДОВИ ЗА КЕМПА

24.05.2012 13:48
logo_slika_zdravje-610x74

Младите ракометари на Кемпа дојдоа до нови бодови во пресметката со момчињата од Макстил. Во првиот дел се водеше рамноправна борба во која Кемпа сепак беше поуспешна за еден гол. Во второто полувреме се разиграа играчите на Кемпа и со четири постигнати гола дојдоа до вредна победа. Творец на победата беше Трпевски кој сам постигна половина од головите на Кемпа.

Макстил – Кемпа   2:6  (1:2)

Макстил: Исмаиловиќ, Петрушевски, Василевски, Ковачевски, Панчовски, Наков, Спасовски, Мицковски, Ѓорѓески и Меловски.     Тренер: Никола Матлиевски.

Кемпа: Милев, Нелоски, Ристовски, Каранфиловски, Дејанов, Стојановски, Пачовски, Трпевски, Николоски, Димовски, Крстевски, Костовски и Петковски.          Тренер: Силвана Миленковиќ.

Делегат: Капсарева Михаела.

Лекар: Александра Стојановска.

Прочитано 175 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 11