Објавен е списокот на новата пионерска селекција на Македонија

11.12.2019 17:01
log-1_resize

Селекторите на пионерската репрезентација на Македонија, Раде Стојановиќ и Кирил Атанасовски, го објавија списокот на ракометари повикани за селектирање.

Се работи за ракометари родени 2004/2005 година и помлади, а во списокот се и шестмина ракометари на Металург и на Металург 2: Давид Брестовац, Дамјан Субашевски, Томислав Димковски, Бојан Гилев, Андреј Стојановски и Александар Петковски.

Собирот е закажан на ден 14.12.2019 во Автокоманда, со почеток во 10:00 часот.

.

Список на повикани ракометари:

sostav-pioneri_resize

Прочитано 916 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 15