Одиграно е 16. коло на машката Суперлига. Резултати и табела

08.03.2018 11:42
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize

Одиграно е 16. коло на ракометната машка Суперлига во кое екипата на Металург 2 беше слободна.

.

Резултати:

Охрид – Борец  33:22 (16:9)

Радовиш – Тинекс Пролет  27:26 (15:11)

Еурофарм Работник – Прилеп  35:11 (19:4)

Вардар Јуниор – Пелистер  25:32 (12:14)

.

Табела:

Capture

 

Прочитано 230 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 15