Одиграно е 2. коло во мини-лигата на Металург, група Запад. Табели

02.05.2016 22:04
13087854_1148692035149206_6596415263097862165_n

Натпреварите од 2. коло во мини-лигата на Металург, група Запад, се одиграни во салата на ОУ “Страшо Пинџур“ во Вевчани.

.

Резултати:

Макалоски – Карафилоски 9:8  (женски)

Сани – Макалоски 5:5  (женски)

Карафилоски – Сани 8:10  (женски)

Јуниор – Макалоски 16:15  (машки)

Карафилоски – Сани 6:16  (машки)

 .

Табели:

Capture

Прочитано 566 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 8 =